O PBN

 • 0

O PBN

Category : Online marketing , SEO

Jak vytvořit Private Blog Network – PBN za malý peníz a beze stop

PBN ? Už jste o tom určitě slyšeli – dnes se podíváme jak tato stará black hat/grey hat taktika vypadá dnes. Nedávno došlo k tomu, že mnoho SEO mágů splakalo nad výdělkem – Google pozměnil algoritmus, vydal nového Tučnáka a pohroma byla na světě. Mnoho SEO specialistů/konzultantů se začalo vracet ke světlé straně síly a odvrátili se od PBN. My nicméně věříme, že malá síť není na škodu a pokud se vytvoří podle jasně daných pravidel, tak se stále můžeme těšit výnosům bez nutnosti penalizace (pro teď). Důležité je nezanechat stopu tedy, že vlastníte mnoho domén za jediným účelem – vytvořit si vlastní síť. Vyhnout se tak deindexaci ze strany Googlu a možná i Seznamu je předmětem tohoto článku.

Jak na vytvoření téměř neodhalitelné PBN

(doporučuji to opravdu dodržovat)

 • Registrujte domény u různých společností a používejte soukromé záznamy WhoIs. Nesměřujte DNS servery na své obvyklé, ale na registrátora.
 • Používejte různé hostingy – nejlépe s různými subnet IP-inami. Tzn. pokud jedna IP adresa je jako AAA.BBB.CCC.DDD, potom CCC a DDD musí být unikátní pro každý blog v v PBN.
 • Nelinkujte mezi jednotlivými blogy !
 • Každá doména musí odkazovat na Tier 1 pouze jednou !
 • Link na Tier 1 by měl být obsažen v kontextu článku.
 • Každý článek by měl mít od maximálně tři linky – linkujte na autoritativní stránky ve vašem oboru – ne Wiki a Youtube 🙂
 • Z některých domén linkujte z homepage z jinýh zase z podstránek.
 • Mějte na každé doméně alespoň 5 článků – jinak se do toho ani nepouštějte a pokračujte tempem alespoň jeden článek za měsíc.
 • Mějte na paměti, že všechny linky z dropnutých domén musíte mít ošetřeny nějakým pluginem – prostě Error 404 na vašem webu být nemůže.
 • A poslední – neprodávejte linky – takhle vás Google najde asi za 10 minut.

Takže jak vlastně sehnat domény ?

k získání dropnuté domény používáme Domcop.com, nebo mnou více oblíbené Expireddomains.com – najděte nějaké domény s DA a PA alespoň 15 – jinak nemá cenu o PBN vůbec mluvit. Domény by měly být alespoň tři roky staré, hodnotu kolem 100 Dolarů a inky ze stránek ve vašem oboru.  Výborná věc je tzv. Topical trust Flow – ten ukáže, zda je dropnutá doména ze stejného odvětví (niche) jako jste vy. A prosím … vykašlete se na PageRank – nikdo už ho nepoužívá – navíc dejte pozor, zda dropnutá doména nebylo označena jako spamovací, či fake.

Kde hostovat PBN ?

Používejte sdílený hosting, nebo low cost VPS – není to SEO-friendly a to my chceme – googlebot a další budou mít větší problém naši PBN najít.

Jaký obsah na takový web ? Dobrý/průměrný/odpad ?

Jestli jsme za celou dobu šetřili, tak teď je čas trošku utrácet. Nepouživejte spinny článků = cesta do pekel. Najměte si například na Fiverr.com, nebo Stovkomat.cz zkušeného copywritera, který bude každý článek upravovat – stačí upravit 20% podle našich zkušenosti. Obsah na PBN by měl být alespoň v průměrné kvalitě, bez gramatických chyb, vztahovat se k tématu PBN a stránky v Tier 1. Linky z článků mají velkou hodnotu a jsou tím, co od celé této SEO taktiky chceme.

POZOR: Na každé stránce (blogu v PBN) musí být stránka „O nás“ a „Kontakt“ – nechce se vám to psát, že ? Na toto můžete použít generátor, protože kdo chce vymýšlet na každé stránce „Kontaktujte nás“ text.

Pokud máte další dotazy, tak komentujte pod článkem a rád odpovím !

Dan – Online fígle na Rozjetpodnikani.cz


Leave a Reply

Zaujali jsme Vás ?

Nejlepší způsob jak navázat efektivní spolupráci je vyplnit tento kontaktní formulář a napsat do něj nějakou představu, co bychom měli dělat, jak intenzivně a co od naší práce očekáváte. Můžete nám ale napsat i jen tak, s dotazem, či požadavkem o radu - rádi zdarma odpovíme.

A samosebou slibujeme, že se ozveme jakmile to bude možné.